| mIsTeR a întrebat:

Ce trebuie sa fac sa am niste dinti albi stralucitori? mersi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GreenSky a răspuns:

Spala-te cu bicarbonat!
pontul asta mi l-a spus un englez...

12 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Foloseste o pasta buna de dinti. Spalate cat mai des pe dinti si aplica putina sare de bucatarie pentru ca ajuta foarte mult.happySucces!happy

| J7anine a răspuns:

Poti merge si la dentist pentru bleaching, desi cel mai important e sa ai dintii sanatosi. culoarea lor naturala e un alb-galbui, dar depinde si de mostenirea genetica. exista un gel special (carbamid-peroxid) pe care-l poti folosi noaptea, dar nu e recomandat pentru ca dauneaza smaltului... chiar daca iti face dintii albi si stralucitori. o igiena adecvata e mai buna decat un zambet de portelan. :d

| alma a răspuns:

Sa te speli pe dinti dupa fiecare masa si sa consulti un stomatolog la 6 luni pentru revizie. un salut

| dinusinziana a răspuns:

Pasta de dinti pentru albire..sau sare de bucatarie. stiu ca suna oribil, dar albeste si intareste dintii happy bafta

| me_6767 a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu utilizat excesiv poate da mari neplaceri : este o baza si ca atare modifica ph-ul cavitatii bucale... Pot apare micoze (ciuperci), etc. El face o curatare mecanica buna si curata niste pete!
Substantele care albesc dintii sunt peroxidul si carbamida (in diverse concentratii), cu sau fara mult trimbitata lumina (NU ESTE LASER!)rezultate se obtin. Da, pot produce sensibilitati ale dintilor la rece/fierbinte dar exista si metode de desensibilizare si aceste mici neplaceri dispar! Deci este bine sa ne consultam cu un stomatolog!
Pentru mai multe informatii dati un SEARCH - albirea dintilor si... mai gasim cite ceva!

| gherghe_9739 a răspuns:

Spala-te cu tix de doua ori pe zi si sa vezi ce dinti albi o sa ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput foloseste BlendAmed 3D WHITE, pentru albirea dintilor. E foarte buna. E vreo 12-13-14 lei.Eu am folosit-o si a mers.Sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pui si pasta pe periuta data viitoare, succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te speli pe dinti corect dupa fiecare masa, daca folosesti ata dentara si apa de gura, daca mergi la stomatolog de 2 ori pe an ...si degeaba, atunci iti pui portelan!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti curat in organizm si vei avea dinti foarte albi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai ce sa spun eu folosesc pasta de dinti de 3 ori pe zi

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun o sa fi multumit

Sper sa te ajute