Întrebare recomandată | Ciuf98 a întrebat:

Hei, ma spal in fiecare zi pe dinti dar nu ii am albi stralucitori. Cine imi poate sune cum imi pot albi dintii? Fundalove struck

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Daca consumi cafea si cola nu vor avea niciodata o nuanta de alb stralucitor!

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
incearca cu sare fina/bicarbonat...
zeama de lamaie.
O frumoasa zi sa aihappy

| onasis1961 a răspuns:

Periază-te dimineaţa cu bicarbonat de sodiu alimentar, apoi cu pastă de dinţi! În câteva zile se vede efectul!

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Cel mai recomandabil ar fi sa vorbesti cu stomatologul, dar mai exista si alte metode, cum ar fi sa iti iei coaja de la o lamaie si sa freci cu o parte a cojii dintii.
O seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sant noua sau zece nuante de alb, ale dintilor.fistecare dupa cum am mostenit. daca-i ai mai spre galben, albestei.dai cu boia alba.

| MrSoapte a răspuns:

Nu mai consuma cafea, cola si tigari! Mergi la dentist sa-ti faca PERIAJ (care nu afecteaza smaltul dintilor)

| IncorrectUsername a răspuns:

Schimba-ti pasta sau periuta de dinti...Succes! Si apropo, de la atata spalat pe dinti, vezi sa nu te faci tu neagra!

| MrColitza13 a răspuns:

Salut! De la spălatul foarte des îţi poţi strica dinţii...eu am găsit pe eBay, dar sunt mai multe metode de abire a dinţilor care la stomatologie te costă...vezi aici sunt foarte ietine:
http://www.ebay.com/......sch/i.html