| PuяpℓeMusic a întrebat:

Ce vitamine imi recomandati pentru a ma ingrasa?
Unele pe care le-ati folosit si stiti sigur ca functioneazahappy.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Vitaminele nu ingrasa neaparat. Dar sunt vitale.Primavara, pana sa apara verdeturile si legumele proaspete iau si eu o cutie de multiminerale si multivitamine. Centrum sunt foarte bune.Cu ingrasatul, nu stiu cati ani ai si cate kg, dar nu trebuie sa-ti faci un scop in viata de a te ingrasa, ca va veni o vreme cand o sa vrei sa fie invers, adica sa slabesti.Depinde de metabolismul fiecaruia. Dar este de preferat sa fi mai slab decat mai gras.Parerea mea.

| tyana a răspuns:

Vitamax sau supradyn. Le-am testat pe ambele big grin.Vitaminele sunt bune pentru ca iti cresc pofta de mancare si iti intaresc sistemul imunitar. Daca mai faci si ceva sport efectul e garantathappy.

| micurutza2005 a răspuns:

Consumul de vitamine asa aiurea cand nu e cazul nu e indicat, daca corpul isi asimileaza din mancare necesarul de calciu fier magneziu etc de ce sa iei in plus pentru ca se vor elimina pe cale urinara mai ales si nu vor sta in organism in exces, calciu se poate depune la incheieturi si rinichi daca e luat in exces deci trebuie sa mergi la endocrinolog sa vezi de ce nu te ingrasi daca asta vrei, sa faci analize complete sa vezi care cum se asimileaza in corp sau cum sunt analizele tale, apoi luatul de vitamine nu isi face efectul imediat ci in ani de zile incet, de ex. daca un copil de 5ani va lua in exces vitamine si minerale se va trezi doar pe la 15-16ani obez si nu va stii de unde e asa cand era slab inainte, va fi de la vitaminele luate la varsta de 5ani, asa ca atentie la vitamine nu intotdeauna sunt bune, trebuie sa faci investigatii mai amanuntite sa afli cauza pentru care nu te ingrasi si apoi tratamentele.

| miauu a răspuns:

Eu am folosit vitamax e foarte bun da rezultate
o cutie e 34 lei

| cucalic a răspuns:

Eu ma chinui sa slabesc si tu vrei sa te ingrasi? eu i-am dat sotului vitamax. ajuta

| adellina a răspuns:

Vitaminele nu te ajuta sa te ingrasi, ele doar iti intaresc organismul.

Pentru a te ingrasa sunt bune proteinele.happy

| Stefii needs somebody to looooove. xD a răspuns:

Stiu cand eram mica ca parintii imi dadeau Martieni.rolling on the floor
Si ma indopam cu aia ca erau buni.=p~
Si imi faceau poftya de mancareraised eyebrows.
Eu asa m-am ingrasat.laughing
Dar te sfatuiesc sa NU iei vitamine.oh go on

| Andreia1 a răspuns:

Mancaretime out. nu sunt bune vitaminele pentru a te ingrasa, vitaminele nu contin toate necesitatile din mancare si pot fi distrugatoare pe parcurs.straight face.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la un medic endocrinolog.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am folosit centrum, sunt f bune si, nu am mai scazut in greutate, si m-am si ingrasat

| radduu a răspuns:

Complex de vitamina B. Poti intreba si la farmacie daca nu crezi.