Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2783700intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
30 Oct
SATI 291.357AFISARI
160.638VIZITE
145.067V. UNICI
30 Noiembrie 2011
IanSomerhalder intreaba:

Ceaiul de menta este bun pentru slabit?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • 7 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 1 Decembrie 2011 11:09
    doctoressa a răspuns:
    Nu. Menta este eficienta pentru dispepsie, dureri de cap de tensiune, caz in care administrarea este topica, relaxarea colonului in timpul examenelor medicale precum clisme cu bariu si proceduri radiologice. http://www.i-medic.ro/plante/menta
  • 30 Noiembrie 2011 22:13
    Janina a răspuns:
    Ceaiul verde e bun pentru slabit din cate stiam eu.
    de menta este pentru altceva.
  • 30 Noiembrie 2011 22:14
    alexutz2 a răspuns:
    Asaie slabesti dar nu deoarece are el cv sa slabesti si deoarece te infometeaza si slabesti de aceia poti slabi!
  • 9 Martie 2012 13:52
    RoxanaA_8239 a răspuns:
    Ceaiul de menta este excelent pentru slabit dar principalele lui calitati sunt altele, intareste sistemul imunitar si reduce stresul mai multe am gasit aici(sunt si alte surse) http://www.frunza-verde.ro/ceai-de-menta
  • 30 Noiembrie 2011 21:55
    MarieRova a răspuns:
    Da.Chiar multa lume slabeste cu el, e recomandat sa bei 2 cani pe zi daca vrei sa slabesti.Dar slabesti in jur de 3 kg in vreo 1.5-2 saptamani.
  • 30 Noiembrie 2011 22:22
    D3a7n8i a răspuns:
    Da este bun. ceaiul verde este pentru slabit.
    Fundita?
  • 29 Ianuarie 2013 20:27
    Tarziman_Violeta_1983 a răspuns:
    Da este! Are multe proprietati benefice organismului. Eu il folosesc si-l recomand. Aroma sa e unica.