| lalleli a întrebat:

Ceaiul de papadie e bun pentru hipertiroida? va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| swet girl 22 a răspuns:

Da este fff buna, si mama mea consuma asa ceva si o ajuta.

| elamit a răspuns:

Papadia este deosebit de utilă, spun fitoterapeuţii, în tratamentul bolilor biliare şi hepatice, în dischinezii biliare cu tulburări intestinale, gastrite hipoacide, obezitate, gută, reumatism, ateroscleroză, varice şi altele. Păpădia a dovedit că poate să ajute ficatul să elimine toxinele din sânge.

mai multe pe www.desprecopii.com/info.asp?id=1149

www.evenimentul.ro/articol/plantele-primaverii-8211-papadia.html