| anonim_4396 a întrebat:

Ceaiul de papadie este bun pentru slabit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Da ajuta in mare parte la slabit, dar tine cont ca si salata de papadie este buna pentru slabit.Bafta si spor.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, este un ceai diuretic si ajuta la slabit.

| psiholoaga a răspuns:

E diuretic, deci, da, intr-o oarecare masura. Papadia e planta medicinala, eu o folosesc in salate. Daca vrei sa slabesti, pe langa alimentatie si sport, bea multa apa si, eventual, ceaiuri de slabit de la plafar. Ai grija insa ca unele ajuta la eliminarea apei din organism, asa ca trebuie sa te hidratezi bine.

Răspuns utilizator avertizat
| rolly14 a răspuns:

Nu cred

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Ceaiul de păpădie este un bun tonic al ficatului, elimină în cantitate industrială colesterolul.
Este diuretic.
În combinație cu alte plante medicinale formează un ceai care ajută la slăbire.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiam ca e buna salata de papadie pentru slabit...nu stiu nimic despre ceai... dar banuiesc ca are ceva efecte...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cite cani de ceai, se recomanda pe zi pentru a mai da jos, din kg in plus depuse si va multumesc, foarte mult pentru raspuns.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DA! Este bun pentru slabit pentru ca prin diureza sunt eliminate din organism substantele toxice, acizii grasi si colesterolul. Beau de vreo trei zile ceai de papadie si este EFICIENT!

Alte răspunsuri
| Teardrop:] a răspuns:

Nu stiu cat e de bun pentru slabit, dar mai bine fa sport si mananca sanatos si cu masura.

| karla19 a răspuns:

Cel mai bun leac pentru. slabit este : sa nu mananci seara mai tarziu de ora 17... eventual un mar, in timpul zilei sa nu mananci pana la saturare si mergi mult pe jos daca nu-ti e la indemana alte sporturi.