| Roliii a întrebat:

Ceau! De 3 ani si jumatate ma confrunt cu unghia incarnata de cateva ori, este deja a 9a oara cand mi se incarneaza dupa nenumarate interventii chirurgicale,iar degetul este foarte umflat in privinta asta fiin un focar de infectie si nu stiu ce sa fac ca sa remediez situatia si sa cap odata definitiv de aceasta problema, va rog mult daca stitti ceva sa ma ajutati cu chestia asta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Taie-ti unghiile la timp, nu mai astepta pana intra in carne, daca nu te descurci singur mergi la salon si se rezolva acolo

| Ara997 a răspuns:

Ai luat un microb de spital ceva.
trebuie facuta analiza sa vezi ce e.
in rest incaltaminte lejera, unghia taiata drept nu rojunjit.