Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2783609intrebari
Ultimele intrebari
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
29 Oct
SATI 309.921AFISARI
172.260VIZITE
155.972V. UNICI
26 Martie 2012
MeimeiPinguinu intreaba:

Ceau TPU

Am curent la ambele urechi, asa se intampla in fiecare an odata cu inceperea primaverii, cand las geamul deschis etc.

Cand incepe sa ma doara urechea din cauza curentului incepe sa ma doara toata partea de dinti de langa ureche iar pentru mine durerea de dinti este insuportabila.

Imi puteti spune ce anume sa fac pentru a scapa de curent?

Multumesc, o zi placuta! happy

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.
  • Raspuns castigator
    26 Martie 2012 17:58
    Dana211 a răspuns:

Iti poti baga o tigara aprinsa in ureche si o lasi sa se fumeze (bagi filtrul in ureche nu partea care arde!) sau poti face dintr-un ziar un cornet de hartie si rogi pe cineva sa il aprinda la un capat iar pe celalat (adica capatul ingust) sa ti-l bage in ureche si sa il tine cu mana pana cand poate (la un moment dat nu il va mai putea tine pentru ca il va arde la mana) si atunci sa il arunce. Metoda asta da rezultate sigure cea cu tigara sincer la mine nu avea efect

• 3 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • 26 Martie 2012 18:23
    MeimeiPinguinu explică:
    Multumesc frumos pentru raspunsuri.
    O seara placuta va doresc! happy
  • 26 Martie 2012 17:53
    blackberryth a răspuns:
    Pai si mie mi se mai intampla...de obicei pun betadina in urechea in cauza si stau insa pe o parte ca solutia sa intre apoi dupa vreo 10 min ma ridic si fac asa timp de vreo 1saptamna...la mine a mers! sper sa te fi ajutathappy
  • 26 Martie 2012 17:56
    Maka991 a răspuns:
    Pune`ti o tigara in ureche si aprinde`o.tongue happy