| anonim_4396 a întrebat:

Cerealele au multe calorii, sunt ele recomandate in diete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Beatrice_6624 a răspuns:

Sunt foarte bine citeste despre ele si ai sa vz ca nu au calorii.

| andreea_8479 a răspuns:

Cerealele sunt foarte satioase, anuland pentru multe ore senzatia de foame, iar pe de alta parte elimina toxinele, ceea ce face ca arderile metabolice sa fie mai intense. Rezultat: kilogramele se topesc.
Cerealele nu ingrasa!
Despre nici un aliment nu se poate spune ca "ingrasa" sau "nu ingrasa". Nu alimentul in sine ingrasa, ci numarul de calorii neconsumate. Cu alte cuvinte, daca mananci o ciocolata intreaga si dupa aceea arzi prin diverse metode cele cateva sute de calorii pe care le contine, nu te ingrasi. Daca mananci ciocolata si dupa aceea stai bine-merci in fotoliu la TV, sunt sanse mari sa ti se puna direct pe solduri.
cerealele contin fibre care ajuta imens tranzitul intestinal; vei scapa de balonare, iar digestia ta va fi mult mai buna.

| ioana_5498 a răspuns:

Cerealele integrale sunt recomandate in dieta deoarece se digera mai greu, tin de foame si elimina energie in timp. Au mai multe calorii dar poti sa manancii 3-4 linuguri dimineata cu lapte.

| Irina a răspuns:

Nu te mai lua dupa numarul de calorii, s-a demonstrat ca oamenii obezi sunt tocmai cei care tine diete in functie de calorii. in timp ajungi sa fii mult mai gras chiar daca initial slabesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cerealele integrale sunt recomandate pentru toată lumea, conțin fibre care ajută mult la digestie și metabolism.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cereale integrale cu fructe de padure uscate.sunt recomandate pentru ca au fibra si stimuleaza tractul digestiv, dau energie pe o perioada lunga de timp.pe o durata de 4-5 ore nu ai nevoie de mancare pentru ca sunt satioase.