| Curiera a întrebat:

Chiar am nevoie de ajutor, mai păteste cineva ca mine să aibă uneori dintr-o dată dureri de burtă si apoi foarte repede să se oprească ori când apas pe burtă să se simtă ceva tare de parcă ar fi ceva. Stie cineva ce e?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doctorul stie, fuga la el.

| Violleta2022 a răspuns:

Durerile de acest tip sunt datorate crampelor si gazelor, provocate de mancare care face gaze, sau de la bauturi acidulate.
Un ceai baut cat mai fierbinte, ajuta imediat, fiindca ajuta la eliminarea gazelor si a durerilor de burta.