| dianamrrrrr a întrebat:

Chiar am riscat atat de mult daca mi-am facut singura o gaura in ureche( ma refer din punct de vedere al unei infectii)? mentionez ca mi-am dezinfectat urechea inainte si cercelul de argint pe care l-am ascutit. m-am spalat pe maini si mi le-am dezinfectat cu spirt.
var rog sa imi raspundeti, a inceput sa imi fie frica.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| yaVanilla a răspuns:

Tu, stai linistita te ambalezi degeaba, daca spui ca ai dezinfectat cercelul si urechea, si te-ai spalat pe maini e totul ok, nu iti fa griji in privinta oricarei infectii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai linistita...la 13 ani mi-am facut si eu, la fel singur, gaura, am procedat la fel ca tine si nu am patit nimic.Pe la 15 ani a urmat inca 3 gauri, cate doi cercei la o ureche.laughing acum m-am potolit, nu mai port cercei.

| Kosmin19 a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti faci griji totul este bine laughing

| RzVq a răspuns:

Stai linistit multi fac treaba asta fara sa se dezinfecteze si nu au nimic si mai ales la o gaura in ureche deci nu iti face problem...