| Blonda911 a întrebat:

Ciao TPU, de 2-3 zile am niște dureri absolut îngrozitoare de burta mai exact sub sâni între coaste! Menționez ca pot merge la doctor doar peste 4-5 zile ca sunt in alta țara, ma doare câteva secunde îngrozitor de nu ma pot misca, dupa ma lasă si tot asa! Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dyalema a răspuns:

Poate fi gastrita. Sau de la fiere deși nu cred. Vezi pe net simptomele la fiecare. Depinde unde te doare, într-o parte sau pe mijloc?

| Blonda911 explică (pentru Dyalema):

Pe mijloc!

| Dyalema a răspuns (pentru Blonda911):

Și eu am pățit asta. Mi-a trecut cu medicamente de dureri, antibiotic și cu pansament gastric. Ar trebui sa faci un test coprologic pentru Helicobacter pylori

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Și acolo nu există spital de urgență? un medic te poate trata acolo chiar dacă nu ai asigurare de sănătate!

| Blonda911 explică (pentru mihai69):

Stiu dar e mai complicat aici! Am întrebat doar care ar putea fi cauzele acestei dureri insuportabile!

| mihai69 a răspuns (pentru Blonda911):

Păi atunci de ce nu întrebi la categoria corectă - SĂNĂTATE?!?