| RAY a întrebat:

Cine a avut sau are aparat dentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lauraaa16 a răspuns:

Deci un aparat dentar fix numai pentru dantura de sus costa 1200 lei happy ma refer unul de buna calitate. Perioada care trebuie sa il porti este in medie 2 ani iar in fiecare luna te duci sa til stramtezi si cost vreo 50 lei pe luna primele 3 zile de dupa stramtat nu poti manca nimic nici paine doar lichide pentru ca te dor foarte tare dintii de abia poti vorbi. Cam asta e toata chestiahappy Mai bine rezolva-ti problema acum decat mai tarziu cand poate o sa trebuiasca sa il porti o perioada mai lunga de tine care implica si mai multi bani. Baftahappy

| Crisstinayy12 a răspuns (pentru Lauraaa16):

Eu am cumpărat cu 1800 de lei una sus

14 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Are prietena mea cea mai buna, de ce?

| RAY explică (pentru DarkOrbitMoon):

Cam cat costa aparatul?

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru RAY):

Mult,foarte mult.Doar pe aparat a dat 4000 lei, pe langa ce i-a dat dentistului.

| RAY explică (pentru DarkOrbitMoon):

Eu am dinti unul langa altu sau uni in alti e posibil de asta sami sangereze?

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru RAY):

Dintii,nu cred, poate putin gingia. Oricum, nu te doare foarte tare cand ti-l pune, ci cand ti-l scoarte.Prietenei mele dentistul i-a scos parti din aparat, a zis ca a crapat de durere, plus ca nu poate sa manance.

| RAY explică (pentru DarkOrbitMoon):

Tu ce pasta de dinti folosesti?

| DarkOrbitMoon a răspuns (pentru RAY):

Colgate.

| C0olmonkey a răspuns:

Cu ce te putem ajuta happy?

| RAY explică (pentru C0olmonkey):

Cat costa acel aparat

| Lauraaa16 a răspuns:

Am avut happy. cu ce pot sa te ajut? happy

| RAY explică (pentru Lauraaa16):

Cam cat costa?

| socolalexia a răspuns:

Eu am avut aparat dentar. Daca ai nevoie de informatii iti pot lasa aici un link care pe mine m-a ajutat foarte mult https://dentville.ro/implant-dentar/