| Allgoodforyou a întrebat:

Cine a luat "Roaccutane"?(Desigur pentru acnee)...Cum v-a mers tratamentul? Multumesc aniticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Medicamentul ala provoaca depresie severa si neoficial, e considerat motivul pentru care un numar de adolescenti au avut tentative de sinucidere.

| Denis_1041 a răspuns:

De obicei eu nu prea am avut probleme cu acneea dar am un prieten care are si se spala cu ceai pe fata pentru a isi hidrata fata si isi ia un sapun de la farmacie special pentru asa ceva si se spala cu el pe fata incearca s itu poate merge...