| TheCuTeGirl a întrebat:

Cine imi da o lista de alimente pentru dieta?
dau funda pentru cele mai multe si cele mai sanatoase!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| geanyhalav a răspuns:

Iaur 0.1%
lapte 0.1%
piept de pui(si mezeluri de pui )
rosii, castraveti, ceapa, ardei, usturoi.
oua
sos de tomate
ulei de parafina(sau prafina nu stiu cum se num)
tarate de ovaz
zaharina praf imi place mie dar poti sa iei si lichida sau pastilute
ca desert:
1)pudding de ciocolata/vanilie/frisca/capsuni de la Dr. Oetker facuta cu lapte 0 si zaharina(clio/diamant)
2)fructe(cele mai bune mar/zmeura/para apoi struguri/capsuni/cirese)
3)ciocolata dietetica de la sly(o gasesti la carrerfour real auchan etc. unde sunt si taratele si chestile de dieta, NU LA DULCIURI)
4)inghetata dietetica(de ciocolata de la betice e o nebunie :X) se gaseste doar la caserola sau la unele tarabe de inghetata la cupa)

Funda?