| AlexJB a întrebat:

Cine imi poate da cateva sfaturi pentru a nu imi mai fi frica sa dorm singur? Dar sa nu imi mai fie frica de caini? Am fobie cu cainii!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Dianné a răspuns:

In primul rand, ai putea sa consulti un psiholog.Ar fii de mare ajutor.De caini? Fobie?laughingSunt si ele fiinte ca si tine.Doar nu sunt dinozauri! cand esti prin preajma lor, nu te uita la ei, daca esti cu cineva(prieten, prietena, etc.)poti vb cu ei.ca sa ti se distraga atentia.Hmm.Ti`e frica sa dormi singur?! OMG! nu ai de ce! poti sa iti iei telefonul si castile, ti le pui unde trebuie laughingsi poti dormi linistit.Muzica,nu trebuie sa fie data pe un ton foarte tare! cat mai incet.Bft cu fantomele!hee hee

Pupici:-

1 răspuns:
| YoYoXoXoXD a răspuns:

Ahh... Câinii ăştia! Doar probleme cu ei, nu-i aşa?
Te înţelegwinking
Eu mi-am depăşit frica.
Repetă-ţi că aceşti patrupezi sunt fiinţe ca tine, ca noi. Dar cum prin lumea asta sunt şi oameni răi, hmm, şi unii câini pot avea acest comportament... Dar gândeşte-te că oamenii sunt superiori câinilor şi nu numai în gândire, dar poate şi în forţă. În legătură cu dormitul de unu` singur...
Heii! E bună ideea utilizatorului "ѕ¢ℓιρι¢уσυѕѕ". Puneţi căştile în urechi, cu un volum potrivit.