| 000Anna a întrebat:

Cine imi poate recomanda un medic dermatolog bun din Sibiu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dubstep97 a răspuns:

Dr. Monica Nicolaescu...este foarte buna. Cica a tratat 2 persoane de cancer de piele. Eu cand am fost la ea cu o alunita dureroasa dupa 2 zile de tratament mi-a trecut. O recomand e foarte buna. Cauta pe net informatii despre ea. Adresa este astatonguearcul Tineretului bl. 5, parter Sibiu
(intre Banca Romexterra si Banca Leumi)
Programul e asta:Luni, Miercuri, Joi: 14 - 19
Marti, Vineri: 9.30 - 14.30
Si aici suni:0756/486698

3 răspunsuri:
| dubstep97 a răspuns:

Imi acorzi te rog funda?

| Norryanda_Anda_1983 a răspuns:

fost la un consult pentru acnee, dermatita atopica si alunite.Nu numai ca nu am apucat sa– spun ce probleme am, sa–i cer sfaturi dermatocosmetice, dar nu s–a uitat la mine nici 2 min.M–am dus cu un set de analize hormonale si de sange (inainte am fost la endocrinolog) si nici nu a vrut sa se uite peste ele decat dupa ce mi–a scris ea alte analize si i–am atras atentia ca le–am facut deja.In plus vroia sa mai trec pe la ea pe la cabinet de vreo 5 ori cel putin pentru control de rutina, care ma costa aprox 300 ron, doar sa se uite la mine.
Din punctul meu de vedere este cel mai neprofesionist doctor intalnit.

| cornel1989 a răspuns:

Am fost si eu la Dr. Monica Nicolaescu, iar experienta a fost urmatoarea: am mers pentru ca aveam o mica pata rosie pe fata, o alunita ce voiam sa o verifice si cadere excesiva de par.

Cum am ajuns la cabinet a fost foarte politicoasa apoi a intrebat despre probleme, primul ei reactie a fost ca sunt 3 probleme, ceea ce inseamna 3 consultatii si ca trebuie sa platesc mai mult, am acceptat apoi am luat fiecare problema pe rand, s-a uitat doar cu ochiul liber, nu cred ca avea in cabinet o lupa sau lumina speciala. Mi-a fost destul de greu sa ii explic simptomele pentru ca nu ma asculta ce ziceam.

La final mi-a dat o crema pentru pata rosie, pentru alunita mi-a spus ca trebuie sa faca biopsie sa poata zice daca e cu probleme sau nu, iar pentru caderea parului mi-a spus o sa imi dea un tratament cand revin la control pentru pata rosie.

Pretul consultatiei a fost 240RON. Nu am asteptat la rand, a fost punctuala si nu a fost aglomeratie.