| flaviutza a întrebat:

Cine poate sa ma lamuresca si pe mine, daca in timpul tratamentului cu cervugid ovule, spalaturile sunt obligatorii? medicul nu mi-a zis nimic de, dar din c am vazut pe net am inteles ca se fac, am intrebat si farmacista cand mi-am luat reteta, iar i-a mi-a zis la fel ca se fac. oare medicul a uitat sa-mi spuna, sau daca nu mi-a zis inseamna ca nu nevoie? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu sunt obligatorii. Pot insoti tratamentul sau nu, in functie de indicatia medicului. Daca nu ti-a prescris solutia cu care sa faci spalaturi, inseamna ca nu ai nevoie.