| larysa_4174 a întrebat:

Cine poate sa mi dea o cura de slabire sigura, care a fost incercata, vreau sa slabesc intre 5 si 10 kg. dau funda celui mai bun raspun, pup

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Eu am incercat dieta cu mere http://www.divahair.ro/diete_si_slabire/dieta_mere_diete_mere si rezultatele nu au intarziat sa apara! Spor sa ai!

| 32nelenya a răspuns:

Cineva te sfatuia sa folosesti otet cat mai mult... din cate stiu otetul in cantitate mare ataca inima! cea mai buna cura de slabire pe care ti-o pot oferi este cea cu supa de varza!(si nu faci foamea) sotul meu a slabit 7 kg in 2 saptamani cu aceasta dieta. cum prepari supa.Alegi cateva cepe potrivite, 2 ardei grasi, 1 varza medie sau 2 mai mici, 2 cutii de rosii in bulion, sare si piper dupa gust, 1 cub de knorr, frunza de telina, ardei iute (daca iti place mancarea condimentata)si patrunjel.
Se aseaza toate acestea curatate si taiate intr-o oala cu apa incat sale acopere. Se fierb 10 minute la foc mare dupa care timp de 2 ore lafoc mic. Se consuma apoi cat mai multa. Tine de foame si este destul degustoasa.

Cum se tine dieta?
Dieta este recomandata a se tine timp de 7 zile, la sfarsitul carora, daca nu ai trisat, poti slabi intre 5 si 7 kilograme.
In prima zi, pe langa supa de varza, mai ai voie sa mananci fructe catde multe doresti si sa bei foarte multa apa plata.
A doua zi combini supa de varza cu legume si apa plata, dar ai grija saeviti legumele precum fasolea, mazarea, cartoful si porumbul.
A treia zi ai voie atat fructe cat si legume. Si bineintels multa supa si apa.
A patra zi mananci 3 banane si supa. Nu uita de apa.
A cincea zi poti servi 800 de grame de carne de vita sau pui cu supa simulta, multa apa.
In cea de sasea zi poti manca orez fiert pe langa supa cu care te-ai obisnuit deja.
In ce-a de-a saptea zi si ultima de altfel poti manca peste pe gratar si multa supa. ati urez multa bafta...si sa scapi de cat mai multe kg!

| regina a răspuns:

Pai daca vrei sa slabesti rapid incearca dieta care a tinut-o Nicoleta Luciu sau cea de reglare a metabolismului, le gasesti pe net pe aman2. Iar daca vrei sa slabesti in timp cum e si mai sanatos cauta alimente sarace in calori, nu mai manca dupa ora 6, evita cat mai mult prajelile si dulciurilebig grin
Bafta

| larysa_4174 explică:

GHelena cat ai slabit si in cat timp? multumesc pentru raspunsuri

| nimenialtudecatunanonim a răspuns:

Cateva trucuri de slabit:
nu manca dupa ora 7 ,
mananca mult dimineata
fructe si legume in loc de dulciuri
si fa sport o ora pe zi

| Static a răspuns:

Buna Larysa, daca mananci mancaruri cu otet, vei slabi otetul slabeste, ex: salata, daca bei suc de lamaie, la fel sucul de lamaie slabeste. Poti sa incerci sa nu mai consumi paste fainoase si paine foarte mult, mai usor cu grasimile si incearca mai multe legme, salate si sucuri naturale. Astea te vor ajuta sa salbesti cu sigurantawinking

| yonela_3975 a răspuns:

Cauta pe google dieta de 13 zile eu am slabit cu ea aproape 6 kg in 2 sap. dar trebuie tinuta exact cum e acolo.

| tinaarad a răspuns:

Buna larisa sunt tina din arad, pot sa-ti recomand cu caldura suplimentul de slabit de la lifecare cod 830 in catalog, la mine a dat rezultate f bune, am slabit 6 kg intr-o luna, este 100% natural si nu are reactii adverse. Ba mai mult ajuta si la detoxifierea organismului, vei vedea rezultatele in doar cateva zile in aspectul tenului. Pentru mai multe informatii ma poti contacta pe email tina_butaru@yahoo.com. Succes