| lagcgji a întrebat:

Cine stie cum dispare rapid mirosu de usturoi din gura? :O va rog help mestraight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zambetcald a răspuns:

Mesteca boabe de cafea sau patrunjel chiar mai bine!

| lagcgji explică (pentru zambetcald):

Multumesc:* :]

| marcaurelio a răspuns (pentru zambetcald):

Pătrunjel sau leuştean (în prealabil spală-te BINE nu doar pe dinţi ci şi pe limbă!)

8 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Deși mesteci boabe de cafea sau frunze de pătrunjel, mirosul tot va reveni. S-a demonstrat științific că laptele degresat/integral (cel din urmă e mai bun) reduce nivelul de compuși sulfuroși care dau usturoiul mirosul acela înțepător.
Așadar, bea o cană de lapte integral, și te vei convinge singur/ă.
Sănătate!

| ralucaralu a răspuns:

Spalat pe dintri, multa guma si timp.

| BiaSiAtat a răspuns:

Te rog nu mai pune intrebari asa la sanatate pentru ca nu e nevoie...
-Spala-te pe dinti de cate ori e nevoie si mesteca multa guma cu miros de menta sau un miros plcut...

| Tzitzi12 a răspuns:

Guma orbit...

| the4k0smyn a răspuns:

Mancand ceapalaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru the4k0smyn):

Combinatie toxica, daca la tine a mers cred ca nu va merge si la altii. Dar iti dau si eu un vot la amuzamentul pe care la-i creat