| Madalina_Andreea_1996_0g41 a întrebat:

Cine știe o rețetă de slàbit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Bănuiesc că doreşti o reţetă de "slà... "/"slăbit" happy

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

Dieta cu mere dureaza 5 zile. Regimul este ideal toamna, deoarece implica fructe de sezon ceea ce inseamna ca va fi o dieta accesibila din toate punctele de vedere. Respectand cu strictete dieta cu mere de 5 zile, rezultatele nu vor intarzia sa apara inca din primele zile, iar dumneavoastra veti reusi sa pierdeti intre 3 si 5 kilograme fara eforturi majore.

Luni:
Dejun: Un mar si un ou fiert.
Pranz: 150 de grame de piept de pui la gratar cu garnitura de cuscus.
Cina: 2-3 mere de dimensiuni medii.

Marti:
Dejun: Un mar, o felie de paine integrala si o felie de cascaval.
Pranz: Ciuperci la gratar cu salata verde si castraveti.
Cina: 1 mar, o salata verde cu suc de lamaie si 2 felii de branza degresata.

Miercuri:
Dejun: Un bol cu cereale integrale si lapte degresat.
Pranz: Un mar, o salata de legume si 200 g ton in sos de rosii.
Cina: 2-3 mere de dimensiuni medii.

Joi:
Dejun: Un mar, 2 biscuiti cu ovaz si cateva felii de rosii.
Pranz: O salata de telina cu morcovi, lamaie si putina maioneza de casa.
Cina: 1 iaurt degresat si o felie de paine integrala.

Vineri:
Dejun: Un mar, un ou fiert si o felie de paine integrala.
Pranz: 200 g piept de curcan la gratar cu garnitura de legume la abur.
Cina: 2-3 mere de dimensiuni medii.

Sursa: http://www.retete-slabit.net/dieta-cu-mere/

| SiLaS a răspuns (pentru OnuOnulică):

Destul de interesanta dieta dar daca nu ai o sursa destul de buna de proteine zilnic degeaba scoti tu carbohidratii din alimentatie pentru ca organismul va si slabit in urma unei astfel de diete. Daca te pricepi puteai sa inlocui branza degresata cu branza de burduf, ca si garnitura putea isa adaugi si leguma gen mazare, porumb chiar daca sunt considerati carbohidrati.