| Dumitrescu_Andreea_2000 a întrebat:

Cine vedea aceasta intrebare sa raspunde cat mai repede: Se intampla ceva daca bei coca cola (un singur pahar), iar peste o ora- 2 un pahar de lapte?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adrian926a a răspuns:

Nu stiu cred ca dupa 2 ore cola deja s-a dus din stomac happy

17 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Se intampla ceva daca bei cafea cu lapte? happy Dar cam asta e. happy Coca-Cola are cofeina. Iar caramelul din ea, nu cred ca are ceva impotriva laptelui, ca de ar avea, nu am mai minca o multime de prajituri sau bombonele. Iar gaurile, bioxidul de carbon, nici atit. happy

Bula
| Bula a răspuns:

Fa experienta:
Intr-o sticla de jumatate de litru cu coca-cola toarna 50 grame de lapte si lasa doua ore.
Rezultatul va vorbi de la sine.
http://www.youtube.com/watch?v=NhofonPRrFM

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, te strici la burtă, si stai toata noaptea pe wc.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Astea nu sunt bune nici impreuna nici separat, de nici un fel.

| GreenVoid a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

De ce n.ar fii bun laptele?

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru GreenVoid):

Am vazut un documentar stiintific care m-a speriat dar nu stiu pe unde mai e.
https://www.google.it/......ps?/search

| GreenVoid a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Prostii...n.a murit nimeni de la lapte.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru GreenVoid):

Nici de la vodka nu a murit nimeni.

| GreenVoid a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

De coma alcoolica ai auzit?

| T0T a răspuns (pentru GreenVoid):

Îți place lăpticul? Depinde și de care îți place.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru GreenVoid):

Am auzit, normal. Aia care intra in coma nu sunt antrenati la bautura pentru ca beau lapte. Mai mult ei nu cunosc efectul si beau vodka ca pe lapte. Clar lucru -laptele e f daunator.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru T0T):

Daca ii place il invit pe la mine la serviciu, lucrez la cea mai mare maternitate.

| GreenVoid a răspuns (pentru Popescu_Eugen_1964):

Ok.Vodka e buna si laptele e daunator atunci.Mersi ca m.ai luminat sa stiu ce beau de acum.

| GreenVoid a răspuns (pentru T0T):

De pasare.

| Dumitrescu_Andreea_2000 explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Nu prea cred... De coca-cola stiu ca e daunator si beau foarte rar, dar lapte beau de 2 ori pe zi de vreo 2 ani si nu am avut nici o problema. Chiar si familia mea mi-ar spune daca ar stii ca laptele e daunator sa nu mai beau.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru Dumitrescu_Andreea_2000):

Majoritatea sunt neinformati, banuiesc ca fam ta nu este pe domeniu. La 99% din noi produsele sunt promovate de publicitate, de cei care iti vor banii si vor sa scoata profit. Cine vrea sa afle cat de curat este intr-o casa se uita putin si sub pres.

| gigite a răspuns:

Inseamna ca ai baut coca-cola/-lapte-lapte.