| VasileIon32 a întrebat:

Cineva m-a lovit foarte tare in muschiul gambei astazi si ma doare foarte tare cand se incordeaza. Pot fi facut vreo ruptura musculara sau altceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| BogDaNuTzXD a răspuns:

Nu patesti nimic, in cateva zile trece.

| pna a răspuns:

Daca poti calca in picior si merge cu el si resimti o mic durere nu e nimic grav,,, dar daca ai probleme atunci cand calci in laba piciorului, du-te la doctor,,,, iar persoana care te-a lovit daca nu a fost accidental, iti recomand sa anunti politia si sa-l dai in judecata daca e ceva mai grav cu certificat medical bineinteles

| EmmaDMX a răspuns:

Depinde cat de tare te-a lovit. Iti sugerez sa-ti pui gheata in zona gambei, iar daca nu-ti trece durerea in curs de vreo 2-3 zile, ti-as sugera sa mergi la medic.winking