| kepler22b a întrebat:

Am facut-o lata. M-am accidentat la fotbal si ma doare rau de tot muschiul de la genunchi in sus. Sa fie ruptura de muschi? Ceva calmante asa pe moment ca pana maine dimineata? Ca mor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Despre calmante ar fi bine sa intrebi la o farmacie, una care sa fie non stop, din orasul tau. De asemenea, ar fi o idee buna sa pui gheata. Iar daca problema este serioasa, si asa ar parea daca zici ca te doare atat de tare incat ai nevoie de calmante, ar fi bine sa fii vazut maine de un medic. Prima data la cel de familie, pentru a fi trimis la un specialist. Daca, totusi, iti revii cat de cat pana maine si nu consideri necesara o vizita la doctor, poti cumpara de la farmacie diferite creme si, cumulat cu o pauza de cateva zile, ar trebui sa te faci bine.

| SkyPilot a răspuns:

Daca era ruptura de muschi s-ar fi umflat si invinetit. Durerea ar fi ca de taietura de cutit.