| RM94 a întrebat:

Conteaza ce mananc dupa recoltarea de sange? Daca da, ce trebuie sa mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dulce,sa treaca ameteala

| Tinna666 a răspuns:

Din cate stiu eu trebuie sa mananci carne rosie dupa recoltare.te sfatuiesc sa ai o bucatica de ciocolata la tine si sa o mananci dupa.eu cand mi-am facut analizele nu am avut nimic pana in momentul in care am iesit pe usa cabinetului, in momentul ala am vazut negru, imi venea sa vomit si mi-a amortit fata.cica e din cauza glicemiei..am intrat in primul magazin? mi-am luat ceva dulce si mi-am revenit happy

| Georgienita94 a răspuns:

Nu conteaza ce mananci dupa recoltare, conteaza ce mananci inainte de recoltare. Adica sa nu mananci sarat, gras, dulce si cel mai important sa nu mananci in dimineata din naintea recoltarii.