| Cristina788 a întrebat:

Cred că mi-am spart capul.
Bunicii mei au un câine-lup care stă legat ieri a rupt lanțul și a început să alerge eu m-am speriat si am alergat în viteză spre magazie și m-am lovit cu capul de tocul ușii (din fier).
Magazia are o ușă care trebuie să te apleci când intri.

Eu alergam și cu toată viteza, m-am dus direct în fierul ăla aveam capul în jos si m-am lovit fix în mijlocul capului.
Mă doare îngrozitor.
Poate fi ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La spital sa te vada

| RKBlue a răspuns:

Daca ti-ai spar capul, ar trebui sa fie macar putin sange.

| Anonima163333 a răspuns:

Du-te la medic

| Hollyg a răspuns:

Buna! Impactul poate sa fi cauzat inflamarea pielii, mai exact cred ca ai un cucui de toata Frumusețea. Te poti pipăi in zona in care stii ca te-ai lovit. Daca simti umflat înseamnă ca nu e spart, de regula cand se sparge nu se mai umfla. Ceva comprese cu gheata, te-ar ajuta. Si la durere si la umflatura. Însa, daca durerile persista mai mult de 3 zile, ai amețeli, stări de voma, si febra trebuie sa mergi de urgentă la medic.

PS. Gheata sau ceva înghețat trebuie pus intr-un prosop apoi aplicat zonei umflate. Nicidecum direct pe zona umflata.