| Sory a întrebat:

Credeti ca este important sportul in viata unui om?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
22 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Mult de tot, dar daca are si inclinatie in acest domeniu, ar fi pacat sa-l abandoneze...

Bula
| Bula a răspuns:

DA! Foarte important, mai ales in anii 10-18, cand se dezvolta cel mai tare organismul! Orice sport, nu chiar de performanta, dar sa fie multa miscare!

assiris
| assiris a răspuns:

Alta intrebare la categoria a cincea. Nu. Nu este important. Trebuie sa facem cit mai putina miscare pentru ca sa nu obosim iar mincarea sa-si faca efectul scontat - depunerea peste tot a grasimii. Nici porcul nu face sport dar... asta este menirea lui, sa depuna cit mai eficient.
Dormi fetita mea... dormi si nu te misca, lenea nu doare...

eileen
| eileen a răspuns:

Fa sport de pe acum, ai sa iti multumesti la batranete.

| mioara a răspuns:

Foarte important sa faci sport

| DenissaDeea a răspuns:

Da e fff. important si necesar sanatatii noastre sportul.

| Selena a răspuns:

Tu ce crezi?

| Ben. a răspuns:

Super important.inveti sa ai spirit de echipa, sa fii disciplinat, sa perseverezi si mai ales sa vrei sa fii castigator.in functie de sport se dezvolta anumite grupe de muschi care fac corpul mai frumos. ai mai multa incredere in tine insuti si ar mai fi o sumedenie de lucruri de spus in legatura cu importanta sportului.

| sigmanet a răspuns:

Sportul joaca un rol important in viata omului. Iti dai seama daca oamenii fac sport sau nu, dupa kg pe care le au.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sportul te dezvolta armonios si folosesti timpul liber intr-un mod placut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sportul in viata omului desigur e foarte important! sportul te ajuta sa mentii sanatatea in stare excelenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, cred casportul este important pentru ca asa ne mentinem in forma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu practic atletism si sincer este foate sanatos te mentine in forma pentru intreaga zi...incerca si tu sa alergi cel putin 20 min pe zi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ce zici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desigur, noi fara sport, miscare nu putem trai.Eu de exemplu nu-mi imaginez viata fara sport, dar e important.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da foarte important

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si! estoy deacuerdo con Bula creo que el ejercicio es muy importante para la salud

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte important

| Florinna a răspuns:

Foarte foarte foarte mult tongue

| anonima19 a răspuns:

Da foarte importantwinking