| mirela_1732 a întrebat:

Cremele anti celulita sunt bune? care au dat rezultate?big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| tuGatita a răspuns:

Alea de la plafar. naturale. nu lua c***-uri de la avon, oriflame sau alte firme.

| UPSsss a răspuns:

Da au un oarecare rol dar trebuiesc insotite de un masaj adecvat sport si o dieta corespunzatoare.Nu trebuie sa uitam ca modul de viata si alimentatia au un rol foarte important in aspectu fizic! eu cred ca gelul anticelulitik de la nivea functioneaza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cremele impotriva celulitei ajuta impotriva acesteia, dar nu crema este secretul, ci masajul facut cu aceasta.Mult mai eficient si mai la indemana este, in schimb, zatul de cafea(usureaza cu mult masajul).Fa zilnic 15-20 de minute de masaj cu zat de cafea(e o senzatie foarte placuta si,pe langa faptul ca ajuta impotriva celulitei, lasa pielea fina si hidratata; intrucat cafeaua contine ulei). Masajul(care trebuie sa fie putin mai dur decat un masaj obisnuit)fa-l zilnic pana la obtinerea rezultatelor dorite, dupa care fa-l de 2 ori pe saptamana si combina-l cu 15 minute de alergare zilnica,cu viteza medie,pentru prevenire. Sportul ajuta foarte mult pentru prevenirea celulitei, dar are un rol minor, aproape insesizabil in disparitia sa.In cazul in care iti doresti neaparat sa folosesti o crema sau un gel special impotriva celulitei, poti alege orice firma, niciuna nu va fi cu nimic mai presus decat alta(masajul este acelasi). Numai bine.