| Alle03 a întrebat:

Cu ce v-ati tratat unghiile incarnate?straight face

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| IrinaIvashkov a răspuns:

Buna sare de lamaie e cea mai buna
Intr-o cesca cu apa torna un pliculet de sare cu lamaie
inmoieti unghiile acolo si baga sarea de pe fundul canii in unghii apoi te clatesti bine cu apa curata iar unghiile vor arata perfect

| XxBalonasheeXx a răspuns:

Cu supa de perisoare, friptura si cartofi.

| Ph0enix a răspuns:

Oh... Am avut si eu probleme cu unghiile straight face
Si nu voiam sa merg la medic si ma tratam cu betaina si tot felul de creme si credeam ca imi trece, dar pana la urma mi s-a facut si in cealalata parte a degetului si am lasat asa. Dar nu am avut de ales si am mers la dermatolog. Acolo ala mi-a zis alte tampenii chatterbox
In fine. Eu zic sa mergi la un medic pentru ca eu am facut operatie din cauza unghiei (mi-a zis ca am panaritiu) si am tras de unghia asta aproape 2 ani. >.< Si sincer. Si acum mai trag de ea...
Deci. Du-te la medic!
Bafta! happy

| Ph0enix a răspuns:

Betadina, scuze happy

| pediatru a răspuns:

Unghiile incarnate se trateaza chirurgical... Este o operatie simpla, dureaza putin, anestezie locala!