| AlexEmerson a întrebat:

Cum as putea scapa de ochelari la varsta de 16 anithinking exista vreo operatie ceva tratamente thinking lentilele de contact nu se iau in calcullaughing

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

De ce nu iei in calcul lentilele de contact? Trei perechi costa 2 milioane de lei vechi si le ai timp de sase luni(daca e vorba de pret).
Daca respecti corect masurile de igiena(spalat pe maini in momentul cand ti le pui si le dai jos din ochi)nu exista nici-un risc de a face o infectie nedorita.
Operatia se efectueaza in momentul in care valoarea dioptriei este aceeasi doi ani la rand.Insa efectul nu este definitiv, cu alte cuvinte miopia revine.

4 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Operatia se face dupa 20-25 de ani; pana atunci ochiul mai creste; infim, insa creste suficient ca sa compromita operatia si vederea in ansamblu.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Operatie poti sa faci doar dupa 20 de ani.

| Evaa a răspuns:

Prin operatia cu laser. happy

| hau2 a răspuns:

Cauta pe google "fara ochelari". ceva de genu si gasesti acolo cateva metode de imbunatatire a vederii, daca le urmezi s-ar putea sa obtii niste rezultate pozitivebig grin