| Losnams a întrebat:

Cum credeti ca as putea slabi? Am 14 ani și sunt baiat. Cam cate calorii ar trebui sa mananc zilnic? Ce exercitii sa fac? E bun alergatul de exemplu? Si cam cate ture de stadion ar trebui sa fac? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Jo17 a răspuns:

Hmm... ai fost 14 ani. Dacă ai burtica nu are nimic. Important e să fii sănătos și să mananci sanatos. Să mai faci sport din cand in cand ( nu sa lenevesti in fiecare zi ca devii obez) Mergi la sala, este acolo o persoană care iti spune ce trebuie sa faci. La vârsta ta poti consuma pe zi intre 2000 -2500 calorii.

| Jo17 a răspuns:

+ aleargă ( fa miscare 30 minute pe zi ) nu trebuie sa faci multe ture de stadion( Nu e bine sa te fortezi ca o sa te imbolnavesti)

| DorelConstantin a răspuns:

Trebuie sa mananci multe fructe si legume trebuie sa te lasi de dulciuri prajeli si trebuie sa ti dieta