| whatisthis19 a întrebat:

Cum e sa fumezi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Unii se gandesc cum sa se lase pe tine te tenteaza sa te apuci?
Nu e bine sa fumezi ti-o spune oricine fumator sau nu, si inca o chestie putini sunt fumatorii in lumea asta care nu s-au gandit macar 1 data sa se lase de fumat.
eu am fumat cam 11-12 ani 12 tigari pe zi si de 2 ani m-am lasat, ma simt mult mai bine numai obosesc cand urc scarile si nici mirosul numai este asa naspa, cand fac sport numai obosesc instant etc ai multe avantaje cand ai plamanii mai curati!

| corbulalbrosu a răspuns:

Viciul fumatului provoaca ''daune'' foarte grave asupra plamanilor. Este un fapt stiintific si medical confirmat in cazul marii majoritati a celor care fumeaza. Sper ca vei aprecia la adevarata sa valoare raspunsul transmis. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bagi fum în tine, care distruge treptat plâmânii. Apoi cancer, apoi sicriu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Psihologic laughing

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de cat esti de sensibil la nicotinalaughing Eu de exemplu fumez ocazional doar pentru ca alti din jurul meu fumeaza, dar nu am simtit niciodata o placere deosebita sau ca nu pot renunta. Trec si luni fara o tigara lol.

| Catrice a răspuns:

Stii cum e aia cu 'nu stii pana nu incerci'

| Werrich a răspuns:

Stai cu fata in teava de esapament a masinii si vei vedea.

| StrongHeart a răspuns:

Te simti un pic bine, iti da o incredere in sine si e mai mult de cum arati, cum te simti fizic in schimb e oribil.Mi-am dat seama dupa ani de fumat cat de nocive sunt.Iti distrugi plamanii si dintii in primul rand, obosesti mult mai repede daca fumezi, deci 0 rezistenta fizica, nu mai simti miros, gust la mancare la fel ca un nefumator, iti vine mereu sa scuipi de la mucoasa si cateodata ai migrene nasoale.Ah si iti miros hainele, dar tu nici nu simti.
Dupa ce te lasi, simti cum te refaci, iti revin simturile, te simti mult mai bine.
Deci fumatul(tutun) e oribil.

| Alinailies a răspuns:

Fumatorii spun ca e wow, eu nu as fuma pentru nimic in lume, nu vad avantaje.
Bani cheltuiti, nu ma aleg cu nimic decat cu respiratie urat mirositoare de la tutun, dinti galbeni si plamani varza, sa numai spun de tone de banii cheltuiti aiurea.
Calculeaza un pachet de tigari pe zi (17sau 19 lei) x 30 zile si vezi cam cati bani pierde un fumator pe luna.

| Bogdanlmb a răspuns:

Nimic interesant, doar o pierdere de bani, și dacă te vei apuca nu te vei putea lasa.

| Nexus7i8 a răspuns:

Nu e nimic wow te sfătuiesc sa nu încerci

Întrebări similare