| madalinfindrihan a întrebat:

Cum e sa ți se scoată o măsea permanenta? Doare?
Precizez ca am nervul mort si deja e curățata mai trebuie decat scoasă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Satango a răspuns:

Odată ce nervul e mort nu are cum să te mai doară. Poate doar zona de lângă, în caz de iritație.

3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Nu doare deloc.

| Adiav a răspuns:

Salut, eu azi am fost la stomatolog si mi-a scos o masea la care era nervul scos...eu am avut o inflamatie si am luat antibiotoc vreo 4 zile si numai dupa aceea am mers. Nu am simtit o durere ci doar o apasare cand o scoate afara. Stai linistit nu o sa ai dureri. A trecut vreo 4 ore de cand am venit de la stomatolog si nici acum nu ma doare dupa anestezie.

| DeliaJ a răspuns:

Mai degraba doare putin la cateva ore dupa extractie, daca se inflameaza. Nu iti face griji. Cu tehnicile moderne nu se mai pune problema ca dentistul sa te chinuie happy