| WayhaughtK a întrebat:

Cum este o femeie de 1.70?
Pare inalta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
27 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Depinde cat are barbatul.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu am peste 1, 70 si nu par inalta, sau cel putin nu ma vad inalta ca femeie.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu am 1.74m si nu ma consider "prea inalta" doar normala.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ideală. Dacă ar fi și slăbuță.

| JackR a răspuns (pentru floresdemayo):

Ideala pentru cine, Mayflower?

| floresdemayo a răspuns (pentru JackR):

Pentru majoritatea fetelor.

| JackR a răspuns (pentru floresdemayo):

Ufff, o iau de la capat! Am avut aceeasi discutie cu alta aparatoare ferventa a "inaltimii ideale" a femeilor. Noi, astia care am baut tot lapticul cand am fost mici si am crescut, ce facem? Eu am 2.03 si in conditiile astea inaltimea ideala a unei femei, din punctul meu de vedere, este 1, 85, de aici intrebarea initiala! happy

| anamariarot a răspuns (pentru JackR):

Păi asta nu e ceva general valabil la tipii înalți. Și prietenul meu are 1.98 și nu îi plac fetele prea înalte happy

| JackR a răspuns (pentru anamariarot):

Chestie de gusturi! Mie nu-mi place sa ma aplec ca sa imi sarut prietena, incepe sa ma doara ceafa si imi distrage atentia! big grin

| anamariarot a răspuns (pentru JackR):

Exact, chestie de gusturi, doar că nu asta reieșea din răspunsul tău laughing

| JackR a răspuns (pentru anamariarot):

Am scris clar "din punctul meu de vedere". Asta inseamna opinie personala/gusturi, corect?

| anamariarot a răspuns (pentru JackR):

„Noi, astia care am baut tot lapticul cand am fost mici si am crescut, ce facem?"

| JackR a răspuns (pentru anamariarot):

Lasa-ma sa ghicesc, lucrezi la Antena 3! Ca numai acolo, se scoate o propozitie din context si se foloseste ca afirmatie unica. happy

| anamariarot a răspuns (pentru JackR):

Propozitia pe care am scos-o din context e cu subiect si predicat, e foarte explicativa. Nu e ca si cand ai fi zis "am mancat-o", referindu-te la o prajitura, iar eu sa iti atribui caracteristicile unui canibal si sa spun ca ai mancat o femeie. E mai usor sa dai vina pe altcineva decat sa iti asumi ca ai facut o greseala, mai exact ca nu te-ai exprimat corespunzator(ceva omenesc care se poate intampla oricui, cel putin din punctul meu de vedere).
Pana mea, prea multa zarva pentru nimic.

| floresdemayo a răspuns (pentru JackR):

Ești înalt. Cu înălțimea ta l-ai face invidios și pe Botezatu! laughing
Dacă ai și o parteneră înaltă, chapeau bas! Am zis că 1.70 ar fi înălțimea ideală pe care și-ar dori-o majoritatea fetelor. Nu toate. Dar și tocurile s-au inventat cu un motiv. Deci fetele iubesc înălțimea. Însă înălțimea unei femei, nu reprezintă șablonul femeii perfecte. Perfecțiunea (fizică) ține de mai multe aspecte: greutate, forme, frumusețe. Chiar și în lipsa acestora, în ochii partenerului ei, poate fi femeia perfectă. Deși, de multe ori, ne îndrăgostim și de defecte.

| Sn4k3 a răspuns:

Cam scunda, dar depinde de cealalta persoana.

| sofisis a răspuns:

Eu am 1.71. Nu ma vad inalta. Sunt potrivita in comparatie cu alte fete. Am cunoscut multe fete mai inalte ca mine.

| JackR a răspuns:

Daca ai 1.55, da, pare inalta! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o statura medie nici prea inalta nici prea scunda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bine. Nici mica, nici inalta. E chiar bine. Vorbesc despre gusturile mele acum. Nu imi plac alea sub 170. Prea mici pentru inaltimea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine da laughing
Da este inaltã, dacã are peste 170cm media este 160-170cm

| Raducons a răspuns:

O femeie 1.70 arata bine si este inalta nu pare.

| Alexxxxxandraxxx a răspuns:

E inalta. Media inaltimi femeilor este de 1, 65. Dar inalta nu inseamna neaparat rau.

| Olga12 a răspuns:

Nu este prea înaltă este ceva de genul nici prea scundă nici prea înaltă. Dar o statură de genul la o femeie pare drăguț ☺

| orientalmed a răspuns:

Ca medie este destul de inalta/ normala. Aavand in vedere ca se preconizeaza si niste tocuri sun ea o sa fie si mai si. Pe la 1.65 este scunda.

| NoobCaNoob a răspuns:

Depinde cum o vezi pe langa celalalte persoane