| AndreiP98 a întrebat:

Cum fac sa nu am lucid dreaming?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| enigmatica a răspuns:

Dar cum faci sa le ai? Eu am avut de 2 ori si mi s-a parut fascinant de frumos. Mie mi-ar placea sa am din nou.

| Wehrmacht a răspuns:

De ce nu ai vrea sa ai?

| Wehrmacht a răspuns:

Inca ceva: daca ai vazut pe 9gag aia cu demonii sau cu chestiile alea nu le confunda cu lucid dreaming.Aia e paralizie si ai halucinatii in cele mai rele cazuri acele chestii te pot atinge(in imaginatia ta nu in viata reala) si simti ca este foarte real.
Sunt mai multe metode de a avea vise lucide.Cauta pe net.Chiar mi-asi dorii asta.Este un vis pe care il cntrolezi si realizezi ca visezi. Daca "te-ai trezit" in vis poti sa faci ce vrei tu.Sa zbori, sa faci sex cu o persoana de care iti place...etc.