| Robert030 a întrebat:

Hey! A incercat careva lucid dreaming? Cum a fost?

9 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Alea nu le incerci tulaughing alea apar ele, eu m-am si plictisit deja

| Nolkyz a răspuns:

Băi, v-a apucat acum pe toţi chestia asta...

| 93Anna93 a răspuns:

Eu nu reusesc sa trec de faza cu controlarea muschilor. Imi tot vine sa misc piciorul. Am reusit acum ceva vreme, cand nu stiam nimic despre visarea lucida. A fost fain!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce e ala?laughing

| 93Anna93 a răspuns (pentru anonim_4396):

Lucid dreaming= visare lucida/constienta. Poti sa iti induci aceasta stare daca te asezi in pat(ajuta daca esti obosit), te asezi confortabil si inchizi ochii.Nu te gandesti la nimic. Dupa ceva vreme, creierul tau trimite semnale in tot organismul, pentru a verifica daca ai adormit sau nu. Iti vine sa te scarpini, sa misti o mana sau un picior.Trebuie sa ignori acea senzatie. Dupa ce treci de asta, se instaleaza o stare de paralizie, dar nu vei mai simti nici un disconfort. Cand se instaleaza aceasta stare, incepe si visarea. Poti sa transformi visul asa cum vrei tu. Poti sa zbori sau sa faci plaja, poti sa faci ce vrei tu. Tine de imaginatie. Totul va parea perfect real si iti vei aminti tot ceea ce ai facut. Incearca! Cel mai greu sa treci de partea cand iti vine sa te misti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru 93Anna93):

Mersi ca mi-ai spus

| 93Anna93 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere!

| KaterinkaBoy a răspuns:

Hmm..pai unii spun despre visarea lucida ca ar fi ceva normal din punct de vedere fiziologic si ca tot cea vezi este doar rezultatul imaginatiei tale.Totusi alti oameni, ce au anumite cunostinte in domeniul ezotericului, considera ca "lucid dreaming" reprezinta o modalitate prin care sufletul poate parasi corpul in mod constient.Acum daca vrei sa experimentezi si cei ce sustin teoria sufletului ce paraseste trupul nu au dreptate atunci e ok.In caz contrar conform spuselor celor avizati risti ca trupul tau sa fie posedat de forte demonice ce cauta un trup liber.Chiar daca nu am lua in calcul cele doua puncte de veder/teorii "lucid dreamind" este cunoscut ca fiind o experienta de multe ori terifianta.

| ThePathWalker a răspuns:

Nu e usor de obtinut exista multe metode cumulti pasi, mai ales daca ormi adanc

daca esti prea entuziasmat te trezesti brusc