| YoMihai a întrebat:

Cum fac sa nu mai am nasul infundat? Am incercat cu vibroc si cu inca 2 picaturi si un spray si normal. Sa imi sterg nasul si nu merge. Se infunda imediat. Si il am permanent infundat din vara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medic. Si eu am avut aceeasi problema si a trebuit sa ma operez pentru ca erau momente cand nu mai puteam respira deloc.

Dar dupa operatie, sincer mi-a schimbat viata. Pot sa respir foarte bine, fara nici o problema, fara sa folosesc orice fel de picaturi sau spray nazal.

O zi placuta iti doresc!

| Doctorfishadi a răspuns:

Incearca cu abur, si bea ceva cu vitamina c sa iti treaca.

| LeKaAlex a răspuns:

Sti cum sa faci du-te la baie, sau la ghiuveta si tine capu aplecat si sufli pana iti curg toti muci si daca tot mai e tot dai si 10 minute nu fac misto asa am facut si eu si mi-a trecutwinking

| Munnich_Madalina_1996 a răspuns (pentru LeKaAlex):

Nu este bine sa iti fortezi prea mult nasul...cel mai bine este sa folosesti apa de mare.

| alinexexeexexex a răspuns:

Fa o laba in fiecare zi

| Denis_7019 a răspuns:

Salut! eu am incercat recent sa-mi picur lamaie in nas. a fost o experienata nu tocmai placuta, dar merita sa incerci cu vreo 2. se va dessfunda imediat. Bafta@@!

| Munnich_Madalina_1996 a răspuns:

Poate ar trebui sa mergi la orelist sa vada ce e cu tine, daca nu incearca apa de mare, se gaseste la farmacie si e foarte buna, important este sa iti pui cat mai multe picaturi cam de 3 ori pe zi (nu dau dependenta deci poti folosi cate vrei)
Este bine sa stii ca nu poti folosi prea mult spray (maxim 5 zile) deoarece dau dependenta si iti distruge toata mucoasa nazala. Foloseste apa de mare, se cheama Nazomer.
Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Baduica_M_Elisa_1984 a răspuns:

Fa inhalati cu ceai sare si cu cimbru si puneti un prosop pe cap

| rebecahorj a răspuns:

In general aburul desfunda nasul.