| DaReZon a întrebat:

Cum fac sa scap de cearcanele de la ochi? Intradevar stau prea mult pe PC. Si alta intrebare: stand prea mult pe PC voi purta ochelari? Monitorul este cu plasma si stau de 3 ani pe el...Inca vad bine.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ded a răspuns:

Cu un corector sau ar fi bine sa te odihnesti.
masca cu feliute de castravete te-ar putea ajuta dar somnul este important!
si da, iti strici ochii de la calculator dar nu asa deodata, slabeste vederea treptat.
un sfat : ai putea merge la un control, poate iti v-a da niste ochelari de prevenire pe care sa-i porti doar asa nu neaparat :*

3 răspunsuri:
| ILied a răspuns:

Orice monitor ar fi tot vei purta ochelari intr-un anumit timp. Ca sa nu mai ai cearcane incearca sa te culci mai devreme, sa dormi mai mult si sa stai mai putin la calculator. Daca nu te poti abtine de el macar sa stai mai departe.

| bogdanik96 a răspuns:

Exact in aceeas situatie ma aflu si eu si vreau si eu sa aflu...Careva?

| DemonROW a răspuns:

Cu timpul vor aparea problemele la ochi, incearca sa stai mai putin