| dragan1234 a întrebat:

Cum sa scap de cearcanele de sub ochi, am pernute.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dormind noptile, si nu glumesc, chiar dormind noptile.
Statul foarte mult in fata unui screen, iti pune in pericol sanatatea, in special cand productia de melatonina si serotonina scad drastic din cauza lipsei de somn a noptii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cafeina este un ingredient foarte benefic pentru pungile de sub ochi. Poti sa folosesti produse care contin acest ingredient ca sa nu te complici si sa-ti poti continua treaba imediat. Daca stii ca ai pielea mai sensibila la primele aplicari poti combina serul asta cu o crema pentru fata pana se acomodeaza pielea.
https://comenzi.farmaciatei.ro/......-p10054061

Daca vrei sa folosesti metode "homemade" poti amesteca zatul de cafea cu putin ulei cosmetic ( ulei de : cocos, argan, migdale, samburi de struguri etc. ) si sa ti produsul pe piele timp de 5-15 minute.

Răspuns utilizator avertizat
| Staif a răspuns:

Problema poate fi de la rinichi (indiciu: pernutele). Mergi la medic.

| dragan1234 explică (pentru Staif):

Adica,de ce de la rinichi

| Staif a răspuns (pentru dragan1234):

Fa niste analize si vei vedea "de ce".