| anonim_4396 a întrebat:

Cum imi steg oja de pe unghii fara acetona sau diluant? As fi fte multumita si am nevoie de raspuns urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RoxAnana a răspuns:

Eu sincer stiu decat cu acetonalaughing Dar daca de la acetona folosita mereu ti se ingalbeneste unghiile pune-le intr-un castronel cu zeama de lamaie si voila!

Răspuns utilizator avertizat
| sunrise_6829 a răspuns:

Eu stiu doar cu acetona, dar ai grija ca daca le stergi cu tot felul de produse se pot exfolia.

| beka a răspuns:

Incearca cu spirt medicinalbig grin sau da un strat d oja incolora peste si sterge repede cu un tampon:*

| BadResonance a răspuns:

Chiar acuma folosesc tehnica asta. Cu o alta oja... Pai dai un strat subtire de oja si numeri repede pana la 10. Apoi cun un servetel umed stergi repede repede oja si gata daca nu s-a dus de tot mai incerci odata. Este foarte util in momen te de criza.(cand n-ai acetona)laughing

| Cursed SeaL a răspuns:

Incearca apa cu sare.

| Gianni a răspuns:

Cu șmirghel laughing