| Derkes a întrebat:

Cum iti poti schimba stilul de viata alimentar dintr-o data? Adica sa nu clachez dupa o saptamana si sa dau iama in dulciuri ci sa rezist mult timp.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poti manca zilnic o bomboana, sau si mai bine ia-ti ciocolata neagra si poti manca vreo 2 patratele zilnic. E si sanatoasa si-ti stapaneste si pofta de dulce. E una foarte buna in Lidl care contine si alune mari, de la Fin Care sau asa ceva.

| Sindbad a răspuns:

Stabilesti ce vrei. Etapizezi ca sa-ti atingi scopul, subetapizezi si imparti in pasi mici. Daca nu esti presat intr-un fel i-ati un orioznt de timp de ani si avansezi in directia dorita. Important este sa schimbi in alimentatie cate putin in fiecare luna sau chiar an. Dar o data ce-ai schimbat ceva, cat de putin, nu mai revii.

| SomethingFunni a răspuns:

Autodisciplina, evenimente traumatizante, transplant de flora bacteriana, etc