| Addaa1998 a întrebat:

Cum pot da jos 3 kg? Sa imi scrieti o reteta daca voi ati putut da jos cateva kg, am mai multa incredere daca ma iau dupa voi
Ofer fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

1.Slabeşti 3kg în 3 zile:
Prima zi doar legume
A doua zi doar fructe
A treia zi doar orez.
Se bea şi apă suficiemtă, dar nu în timpul mesei, ci între mese.
2.Ardeiul gras are un continut bogat în saruri, vitamine si alcaloizi, cu efect benefic asupra organismului uman.

Mic dejun:

La cateva minute dupa trezire se consuma un ardei gras, de marime medie. Este foarte important ca, inainte de a-l consuma, sa nu se bea nici un fel de lichid, sa nu te speli pe dinti. Absorbtia unor substante active poate fi influentata negativ de unele gusturi sau mirosuri mai puternice.

Pranz:

Salata de ardei gras(2-3 ardei)+ alte legume(200g)ca si ceapa, rosii sau conopida.

Gustare: 1 mar

Cina:

Supa de legume cu ardei gras, rosii si orez.

Dieta se tine 3 zile si se slabeste 3 kilograme. Meniul este acelasi zilnic.

Dieta pe termen lung, este varianta sanatoasa a acestei cure de slabire rapide. Ea se tine doua saptamani, cu un meniu zilnic de 1200 de calorii, unde alimentul principal este ardeiul gras. Se permit si alte alimente precum carnea slaba de peste sau pui, precum si lactate, dar cu moderatie. Cert este ca o dieta cu ardei gras este o dieta eficienta.

3 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Nu mai mananci paine DELOC si cina o iei la maxim ora 7PM.Atat, retetele drastice iti vor distruge doar organismul.

| Dana9715 a răspuns:

Pai, eu timp de 3 saptamani am sarit in fiecare zi 500 sarituri cu coarda si n-am mai mancat paine si dulciuri si am slabit cam 8 kg. bineinteles dupa mam mentinut n-am mai facut ca inainte

| Aneline a răspuns:

Buna! Am tinut o dieta acum ceva timp si consta in 7 zile, prima zi mananci doar legume si bei minim 2 l de apa,a doua zi doar fructe si tot atata apa,a treia zi fructe si legume si apa, a patra zi lactate(iaur, branza, lapte), a 5 a zi supe de legume (atunci nu e nevoie sa bei atat de multa apa ), a6a zi legume si carnita slaba la gratar si apa.Nu ai voie sa mananci paine DELOC.Nu uita sa ai 3 mese pe zi si 2 gustari intre ele.
Bafta :*!