Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa am energie fara sa beau cafea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
30 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Energizantul atacă ficatul.
Energia o iei din fructe și legume, carne, brânzeturi, etc. și chiar somul prin odihnă te încarci cu energie.
Cafeaua nu dă energie!
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Bea un energizant sau cola

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Mişcare fizică, dormit cel puţin 7-8 ore pe noapte, o alimentaţie sănătoasă.
Te pup!

| NemNUZ a răspuns:

Bai fratilor, ati innebunit? Energizante? Bai eu nu am nimic inpotriva daca vrei sa faci infarct in 10 ani, acel energizant e cat 3 cafele la un loc si o sa iti faca inima sa bata de o sa crezi ca e dubstep daca nu ma crezi uite un exemplu http://www.ziare.com/articole/bautura+energizanta+murit
si mai sunt multe dar mi-e lene sa le caut, deci eu iti spun ca la un frate/sora nu te apuca de energizante, incearca, o bucatica de ciocolata amaruie ( 80% cacao), am auzit ca provoaca energie si sunt multe modalitati naturale, nu te lua dupa oricine de pe net care vrea doar funda.

| RandomGirl a răspuns (pentru NemNUZ):

Da, voiam un raspuns mai. "sanatos" asa stiu si eu o gramada de variante sa am energie, dar nu sunt mai bune decat cafeaua, macar cafeaua bauta moderat e benefica. Am nevoie de energie pentru ca trebuie sa invat macar 6-8h/pe zi, am BAC-ul anul asta si nu vreau sa imi distrug organismul chiar si pentru cateva luni.
Multumesc mult pentru raspuns!

| Klaryssa a răspuns:

Bea ernergizante, mananca fructe, mananca coicolata

| gmxromania78 a răspuns:

Bei energizant!

| dudu13 a răspuns:

Bea energizante happy

| RandomGirl a răspuns (pentru dudu13):

Nu sunt o solutie, sunt foarte nesanatoase si in timp o sa se vada efectele.

| Morrígu a răspuns:

Salut, nu ştiu dacă funcţionează dar să ai energie trebuie să ai poftă de viaţa! Porneşte cu gânduri pozitive, mănâncă sănătos şi fă sport. Nu, energizantele sau cola nu sunt sănătoase deloc, dacă e să le comparăm mai sănătoasă este cafeaua simplă decât ele. Ai grijă de tine.

| RandomGirl a răspuns:

Fac 1-7, nu am timp sa ies cu prietenii, de asemenea mersi pentru articolul de pe net, nu mai pot sa dau funda pentru ca am sters intrebarea ca am primit numai raspunsuri gen "bea energizant" si m-au iritat la culme.

| cosmin1211 a răspuns:

Mananca, vomita, taie picior, mergi la veceu, sari, puscarie, ochi umflat, fa teme, mergi la scoala, alearga, bea toata ziua scuipa toata ziua pretinas.

| RandomGirl a răspuns (pentru cosmin1211):

Iti place sa dai raspunsuri fara niciun sens?

| cosmin1211 a răspuns (pentru RandomGirl):

Da, daca tot ai intrebat, e o parte din farmecul TPU. Si daca nu sunt prea pisalog, as vrea sa stiti ca nu am pus in viata mea o intrebare serioasa pe TPU tocmai din cauza oamenilor ca mine.

| RandomGirl a răspuns (pentru cosmin1211):

In ciuda oamenilor ca tine, mie imi place sa ajut oamenii si sa dau raspunsuri serioase! Am pus aceasta intrebare sperand ca o sa primesc niste raspunsuri mai acceptabile, dar trebuia sa ma astept la asta.

| ElectronicSound a răspuns:

Bea ceai ia energiante mananca fructe

| Biankka a răspuns:

Fa sport, mananca fructe, legume, mananca ciocolata sau bea energizante!

| DolceChrs a răspuns:

Eu rezist fara cafea. Si. energizantele nu sunt bune. Mai sanatoasa e cafeaua.

| PufoshenienexT a răspuns:

Energizant

| cristinel98 a răspuns:

Un somn corespunzător, şi inainte de mic-dejun un fruct

| larisuka99 a răspuns:

Simplu! Daca mananci fructe!

| alesaro a răspuns:

Atentie cu energizantele din magazine! Sa nu te pacaleasca reclamele, produsele pot fi foarte periculoase. Eu beau un ceai energizant de vreo 3 ani de zile, fac sport zilnic http://www.slabescusor.ro/produs/ceai-herbalife-pe-baza-de-plante-100g Solutia nu este in a bea cafea. Poate ca ai nevoie de o nutritie mai buna, de odihna mai multa, sunt mai multe aspecte de luat in calcul

| IonuTzz19 a răspuns:

Iati un redbull sau un burn

| Criss2222 a răspuns:

Incearca ca in loc sa bei cafea sa mananci un mar sau fructe. P.Seste doar pererea mea.
Incearca nu ai nimic de pierdut

| RandomGirl a răspuns (pentru Criss2222):

Am incercat, nu prea merge.

| NemNUZ a răspuns (pentru RandomGirl):

Bravo tie ca macar tu esti mai inteligent de aici, am fost sigur ca vor fi raspunsuri multe cu,, energizant,, si se mai plang dupa aceea la 60 de ani de ce nu pot rade bine sau sa se sperie ca li se opreste inima.Si ii mai vezi la stiri la spital ca au probele cu inima, si ii intrebi de ce, pai am baut energizante, am fumat, si tu zici, bine, tine-o tot asa oricum sunt 7 miliarde de oameni pa planeta, nu?

| Floryna_Adina_1996 a răspuns:

Poti bea energizant sau daca faci miscare si te tii in forma nu e nevoie de cafea. Succes

| RandomGirl a răspuns (pentru Floryna_Adina_1996):

Nu vreau sa beau energizante pentru ca nu sunt sanatoase, fac destula miscare si de unde energie pentru miscare cand sunt stoarsa dupa invatat?

| dudu13 a răspuns (pentru RandomGirl):

De parca cafeaua e mai sanatoasa. apuca-te de mancat fructewinking

| RandomGirl a răspuns (pentru dudu13):

Nu am zis ca e mai sanatoasa, am zis ca vreau sa o inlocuiesc tocmai pentru ca nu e sanatoasa!