| Alexinho007 a întrebat:

Cum pot sa fac nu mai cresc? Deci e cam ciudat ca am 15 ani si deja am ajuns sa cresc intr-un an de zile de la 1.86 la 1.90.Nu as mai vrea sa mai cresc si as vrea sa raman asa la 1.90.Ce pot sa fac sa nu mai cresc? Sala? Ei bine am fost la sala si au zis ca sunt slab si prea inalt si le E frica daca cumva incep sala sa nu am cumva probleme cu coloana....deci alte modalitati? DaU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Ca esti slab este problema ta, inaltimea in schimb, nu se leaga. fii atent, esti inalt, corpul tau necesita foarte multe calorii sa creasca. daca esti slab mananca mai mult, fa-ti un plan alimentar cu minim 6 mese pe zi, ia un supliment alimentar bogat in carbohidrati. sala daca o faci cu cap, si esti sanatos (te duci la doctorul de familie sa iti faca o verificare generala) NU ai CE SA PATESTI. daca faci ca zmeul, sa te dai mare fata de femei, sau nu faci corect exercitiile, atunci da, te poti accidenta. SALA si INALTIMEA nu sunt interconectate DELOC. sau aproape deloc. tu genetic esti facut sa fii inalt, nu si slab. sunt anumite exercitii la sala care pun presiune pe coloana si POT (nu este regula, se poate intampla, sau nu) opri cresterea prin tasarea vertebrelor. ai inteles? mai ai nedumeriri?

2 răspunsuri:
| mczacky a răspuns:

Sarituri inot

| TomaKa1900 a răspuns:

Eu stiu ca daca te apuci de sala nu mai cresti...