| AndreyAndy a întrebat:

Sall am 14 ani si 1.75cm as vrea sa merg la sala dar mi-e frica sa nu mai cresc in intaltime raman cum sunt daca merg?

Răspuns Câştigător
| Justmed a răspuns:

Da efortul asupra coloanei este prea mare da ramai mic ...Aentie ai doar 14 ani eu iti recomand sa mai astepti macar pana la 16-17... Funda?

3 răspunsuri:
| S7ukiGirl a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu te apuci inca de sala
Stiu ca pare tentant pentru varsta ta...esti mai smecher...etc.
Mai poti ramane un an sa faci exercitii mai intense.
Trebuie sa fii pregatit!
Daca chiar vrei sa mergi la sala cu orice pret,vorbeste cu antrenorul, iar el te va instrui pas cu pas, nu asa deodata.
Si nu la toata lumea este problema cu inaltimea.
Nu toti oamenii sunt la fel!
Succes
!

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Poti folosi haltere mici pentru brate si picioare, pentru inceput.cu timpul poti merge si la sala daca vrei

| looovee a răspuns:

Depinde cu ce te vei ocupa la sala.