| pangapolus11 a întrebat:

Cum pot sa imi dau seama daca o broasca testoasa e moarta sau hiberneaza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| roxana94 a răspuns:

Si eu am broasca testoasa si hiberneaza cam de la sfarsitul lui noiembrie pana in februarie, dar si atunci se misca cat de cat, atata tot ca mananca foarte foarte putin cam o data pe saptamana. Incearca sa scoti broscuta din acvariu si sa o misti. Normal nu ar trebui sa mai hiberneze.

1 răspuns:
| luciana200972 a răspuns:

Grea intrebare, ai incercat cu oglinda, sa vezi dc mai respira? in cel mai rau caz mergi cu ea la veterinar