| Zwart14 a întrebat:

Cum pot sa ma las de fumat? Incerc si nu reusesc, ma abtin o zi sau doua.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Shaddox a răspuns:

Nu-ti recomand Kent Gold pentru ca ai sa fumezi mai mult pana iti satisfaci pofta. Nu stiu cat ajuta plasturii de la farmacie si cu tigara electronica ai sa ajungi sa fumezi si mai mult pentru ca nu ai sa stii cand sa te opresti.

Ideal pentru inceput ai vrea sa reduci consumul de tigari asa ca treci pe ceva mai tare : blackstone, Black Sobranie, tigari de foi chiar. Dupa una din alea nu-ti mai trebuie pentru restul zilei. In rest e doar un exercitiu de vointa. Am vazut oameni care au zis 'eu de azi nu mai fumez' si nu au mai pus tigara-n gura.

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Din pacate nu exista o formula magica, trebuie sa te lasi brusc si cu vointa. Treptat dorinta de a fuma iti va disparea. Eu am fumat 3 ani aprox. si apoi m-am lasat brusc si a functionat, acum nu mai simt nevoia happy

| Lexuletz a răspuns:

Buna poti sa fumezi kent1 (care nu are aproape deloc nicotina si altele) sau sa-ti cumperi plasture de ala de la farmaciehappy sau ai putea cu tigara electronica happy succes