| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa scap de raceala? Voi cum ati scapat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Ia fervex si strepsils cu miere si lamaie.Sunt foarte eficiente, mie imi fac foarte bine.Sanatate.

| catalinalina a răspuns:

Miere cu uleiuri volatile de cimbru, busuioc si tree tree, plus ceaiuri de busuioc indulcite cu miere (simpla)...cu asta n-am mai racit de 7 ani

| pinguuina a răspuns:

Păi principalul sfat ar fi să mergi la medic, dar dacă nu este ceva grav, ai putea să incerci nişte ceaiuri firebinti, un fervex, paracetmalol, şi în pătuţ la căldurică.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu antibiotic. Paracetamolul, Bioflu, n-a mai dat rezultate, deci a trebuit ceva strong. Insa la recomandarea medicului. Sanatate!