| Manele Man a întrebat:

Cum pot sa slabesc, neavand timp sa fac sport? Nu vreau sa slabesc cantitati imense. Doar sa imi tin greutatea sub control. Ce sa mananc mai putin, cate mese sa am pe zi, ce sa mananc mai mult. Marea mea problema este ca mi se face foame destul de repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

In primul rand, ce mananaci trebui sa consumi, altfel se depune. In al doilea rand, daca chiar vrei sa slabesti de-adevaratelea, mananca la fel cam ce mananci acum, cu o singura conditie: redu cantitatile la jumatate! Dar te intreb si eu ceva. Spui ca nu ai timp sa faci miscare. Dara daca ai merge la doctor si ti-ar spune ca daca nu te apuci sa faci miscare (ca singur remediu), nu mai apuci revelionul, ce ai face? Ti-ai gasi timp? Crezi ca este altceva din jurul tau, ca activitate, mai pretios/-a pentru tine decat insasi fiinta ta? Multa sanatate!

| mariazet45 a răspuns:

Ai voie fructe, carne de vita, pasare, legume, masa de seara inainte de ora 18. Nu ai voie carne de porc, paste fainoase dulciuri, sucuri cumparate, paine. Daca ti sr face foame fa cu castron cu salata din; mere, morcov, telina, toate rase pe razatoarea mica, mananca de cate ori iti e foame. Iti trece de foame garantat.

| mioara a răspuns:

Mananca in fiecare dimineata cate o grefa, si ia un mic dejun fara paine si elimina grasimile, consuma iaurt dietetic, legume, fructe

| Green a răspuns:

Mananca putin si des. este cea mai buna dieta.
renunta la sucuri si 1 dulce pe zi e de ajuns.
ai sa vezi ca vei slabi foarte repede. eu asa am facut si a mers happy

| pikco a răspuns:

Am aceeasi problema ca si tine, ma straduiesc eu sa ma abtin sa nu mananc, trebuie multa vointa si sa nu ai timp liber (ca sa nu mananci prea mult big grinbig grin). Am observat ca de cand am mai putine activitati, mananc mai mult. Dar asta e, Multa vointa iti doreschappy Succese

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Manica putin si des ( NU SNacasa-uri), 3 mese principale si 3 gustari. Ai grija la numarul de calorii, la barbati max. 2500. Ba poti sa faci sport, dimineata la baie cand te speli pe dinti, te ridici pe varfuri si intaresti muschii fesieri, daca stai pe sacun, ridica-te in picioare si aseaza-te de 10-20 de ori, urca scarile si nu lua liftul sau scara rulanta, macar 30 min /zi adunate toate cele de mai sus. Evuta prod de patiserie, painea alba, sucurile acidulate, berea si carnea cu grasime. Nu ceafa de porc ci muschiulet sau piept de pui si evita sa le combini cu cartofi sau fasole uscate, cu orice alte legume da. Sanatate! A si incearca pe termen lung acest regim pina devine un stil de viata. Cu prietenie Corina

| Stefytzu a răspuns:

Ar trebui sa nu mai mananci seara si sa nu mananci deloc paine. asa am incercat si a merswinking