| gabrielalngggw a întrebat:

Cum pot scapa de conjunctivita virala, o am deja de o saptamana si ceva si am facut 2 tratamente si nu imi trece, dupa picaturi ochiul este ok nu ma doare si nu este rosu dar dimineata cand ma trezesc este umflat rosu si curge foarte mult, pierd multa scoala, ce sfaturi aveti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Rd79 a răspuns:

Daca este virala nu prea ai ce face. Pune-ti picaturi si du-te la un medic oftalmolog (desi banuiesc ca deja ai fost din moment ce stii ca e virala?),

| Trioda a răspuns:

Sfatul medicului,
nu mai pierde vederea pe aici, poti sa dai in complicatii.